MİSYONUMUZ

Ankara Enstitüsü Türkiye, Avrasya ve Ortadoğu’daki (jeo)politik, sosyal ve ekonomik gelişmeler üzerine araştırmalar yapmaktadır. Proje bazlı detaylı analizler yapmayı, kapsamlı yol haritaları geliştirmeyi, tüm paydaşlara ulaşmayı ve sahada olabilecek en iyi tavsiye setini üretmeyi hedefliyoruz.

BİZ KİMİZ?

Ankara Enstitüsü; Ankara, Türkiye’de bulunmaktadır. Ekibimizde akademisyenler, eski milletvekilleri, Türkiye başbakanları ve bakanlarının kıdemli danışmanları, önde gelen düşünce kuruluşlarından analistler, STK yöneticileri ve uzun yıllara dayanan deneyime sahip medya profesyonelleri yer alıyor. Ayrıca önde gelen küresel düşünce kuruluşları, STK’lar, uluslararası kuruluşlar ve devlet kurumları ile çalışma ve ortaklık yapma konusunda kapsamlı deneyime sahibiz.

FAALİYETLERİMİZ

Ortaklarımıza stratejik analizler sağlayarak, sorunlar için ortak zeminler oluşturarak, farklı taraflarla ilişki kurarak ve karar vericilerle ilgili projeksiyonlar hazırlayarak çatışma çözümü ile ilgileniyoruz. Ankara Enstitüsü olarak; akademik araştırma, siyasi risk analizi, anketler, çalıştaylar ve çatışma çözme süreçlerinin yönetimi gibi özelleştirilmiş çözümleri paydaşlarımıza sunmaktayız.

ÇALIŞMA YÖNTEMİMİZ

Çoğulcu bir yaklaşımla, sorunların çok katmanlı doğasını anlamak için çeşitli nitel ve nicel araştırma yöntemlerini kullanıyoruz. İhtiyatlı bir şekilde trendlere odaklanarak, karşılaştırmalı yöntemler kullanıyoruz.

KADRO
he1
HATEM ETE Enstitü Başkanı
Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimini ODTÜ Sosyoloji Bölümü'nde yapan Hatem Ete, 2007-2008'de doktora araştırma bursuyla Columbia Üniversitesi'nde bulundu. 2008-2014 arasında SETA’da Siyaset Araştırmaları Direktörlüğü, 2014-2017 arasında da Başbakan Başmüşavirliği yaptı. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde Öğretim Üyesi ve Ankara Enstitüsü’nde Araştırma Direktörü olarak görev yapmaktadır.
to1
TAHA ÖZHAN Araştırma Direktörü
Ankara Enstitüsü’nde araştırma direktörü olan Taha Özhan, 2019-2020’de Oxford Üniversitesi’nde misafir akademisyen olarak görev yaptı. 2014-2016 yılları arasında Başbakan başdanışmanlığı, 25 ve 26. Dönem milletvekilliği ve TBMM Dış İşleri Komisyon Başkanlığı yapmıştır. 2005’te kurucu direktörlerinden olduğu SETA’nın 2009-2014 yılları arasında başkanlığını yürütmüştür. Doktorasını Siyaset Bilimi alanında yapan Özhan’ın yayımlanmış son kitabı “Turkey and the Crisis of Sykes-Picot Order” dır.
OS yayın2b
OSMAN SERT Araştırma Direktörü
Ankara Enstitüsü, Araştırma Direktörü. ODTÜ Uluslararası İlişkiler mezunu. Yerel radyolar, Kanal 7, CNN Türk ve TRT’de gazetecilik yaptı. İçişleri, adalet, ekonomi, başbakanlık ve son olarak diplomasiyi takip etti. TRT’nin Kudüs temsilciliğini kurdu. Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı (2009-2014) ve Başbakanlığı (2014-2016) sırasında basın danışmanlığı görevinde bulundu. perspektif.online websitesinin editörlüğünü yürütmektedir. Karar gazetesinde köşe yazıları kaleme almaktadır.
SWITCH THE LANGUAGE


WHO WE ARE

The Ankara Institute is located in Ankara, Turkey. Our teams include academics, former members of the parliament, senior advisers to the Turkish prime ministers and ministers, analysts from prominent think-tanks, NGO directors, and media professionals with many years of experience. We do have extensive experience of working and partnering with leading global think-tanks, NGOs, international organizations, and governmental institutions.